Hõlbustamaks pimedate ja vaegnägijate sisenemist ühissõidukisse, ehitatakse platvormiga trammipeatustesse heledate braikividega kaetud suunavad rajad. Tallinna Linnatransport ASi juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul lihtsustavad suundrajad vaegnägijatele trammi esiukse leidmist ning ilma kõrvalise abita sisenemist. „Braikivid on kaetud väljaulatuvate ümarate kõrgendustega, mida jala all tundes adub vaegnägija õiget liikumissuunda. Samuti eristub hele rada muust platvormist, toimides juhatava suunaviidana, mis viib ooteplatvormil kohani, kuhu jääb peatudes trammi esiuks,“ selgitas Tamm.
TLT elektritranspordi arendusjuhi Kristjan Kaunissaare kinnitusel on braiaradade näol tegemist uuendusliku lahendusega, mida esmakordselt kasutati Peterburi maantee uute ooteplatvormide rajamisel. „Algatus vaegnägijaid abistavate võimaluste leidmiseks tuli Pimedate ühingult ja meie koostööpartnerid trammiteede rekonstrueerimisel haarasid mõttest õhinal kinni ning pakkusid välja lahenduse, mida oleme nüüd hakanud ellu viima. Järgmiseks ehitame braiarajad välja Majaka tänaval, seejärel Pärnu maantee peatustes ja nii edasi, kuni kõik trammiplatvormid on muudetud vaegnägijaid toetavateks,“ rääkis Kaunissaare.
TLT AS lähtub oma töös vajadusest tagada kõigile reisijatele võrdsed võimalused ühistranspordi kasutamiseks. Selleks on liinidele suunatud madalapõhjalised sõidukid, mis lihtsustavad sisenemist ja väljumist nii liikumispuudega, kõrges eas kui lapsevankriga reisijatele. Braiakiviradade ehitus on osa ühistranspordikasutuse demokratiseerimise programmist, andes vaegnägijatele kindluse, et nad saavad ka ilma kõrvalise abita linnaruumis liikuda.